به گزارش پایگاه خبری مردمی ایذه پرس؛ شورای شهر مجلسی محلی در سطح شهرها است،که نمایندگان آن توسط مردم همان شهر انتخاب می‌شوند و وظیفه اصلی این پارلمان محلی،”انتخاب شهردار،تصویب بودجه و نظارت بر عملکرد شهرداری بوده است.

حالا بیش از ۲ ماه از انتخابات این پارلمان محلی(شورای شهر) می‌گذرد و شهرستان ایذه نیز شاهد برگزاری چنین انتخاباتی بود که مردم این شهر با رای دادن خود ۷ نفر نماینده را وارد این مجلس شهری کردند،که بیش از یک‌ماه دیگر از شروع به کار آنها و تکیه زدن بر کرسی شورا زمان دارند و در همین جهت مردم این شهرستان انتظارهایی از این ۷ نفر اعضای شوای شهر دارند.

مردم این شهرستان مرتبا در فضاهای حقیقی و مجازی صحبت از انتخاب شهردار به میان می‌آورند که در واقع به گونه‌ای خواسته‌های این شهروندان از اعضای شورای شهر انتخاب شهرداری متعهد و متخصص را درخواست می‌کنند.

اگر نگاهی گذرا به پیشرفت شهری شهرستان ایذه در این چند سال اخیر بیندازیم مشاهده خواهیم کرد که شهر دستخوش تغییرات خوشایندی نشده است و اگر از کمبودهای موجود اعم از فضای سبز و خیابان های مناسب و پارک محلی در این شهرستان بیان شود نیز کم گفته شده است و این کاستی‌ها شاید به سبب نبود شهردارهای توانمند و یا اعضای شورای شهر پرتلاش باشد.

حالا مردم شهرستان ایذه از ۷ نفر اعضای شورای جدید انتظار دارند که تمام تلاش خود را برای پیشرفت و آبادانی شهر باتمدن ایذه به کارگیرند و خود را از حاشیه‌های مانند گذشته  دور کنند و شهرداری پر توان و به دور از رفاقت سالاری‌ها انتخاب کنند تا اینکه شاید این شهر در سالهای نه چندان دور دستخوش تغییراتی شود.

شهر ایذه باید شهرداری توانمند داشته باشد

در همین زمینه فرزاد یکی از شهروندان ایذه‌ای در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت:مردم شهرستان ایذه از اعضای شورای شهر انتظار دارند که تمام توان خود را برای پیشرفت شهر به کار گیرند و شهرداری توانمد از لحاظ تعهد و تخصص انتخاب کنند.

فرزاد به کاستی موجود در سطح شهرستان ایذه می‌گوید: شهرستان ایذه جزء شهرهای محروم کشور به شمار می‌رود چرا که از لحاظ امکانات رفاهی موجود از استانداردهای کافی برخوردار نبوده و البته ناگفته نماند که از امکانات اولیه از قبیل پارک‌های تفریحی،فضای سبز،خیابان‌های مناسب نیز برخوردار نبوده است.

این شهروند ایذه‌ای در ادمه می‌افزاید: کم کاری‌های مسئولان در این چند سال اخیر سبب بوجود آوردن چنین مشکلاتی برای مردم این شهرستان شده است،حالا که بیش از یک ماه دیگر از انتخاب شهردار جدید از سوی اعضای شورا باقی مانده است،باید نگاه اعضای شورا به کارگیری شهرداری توانمند باشد و فرقی هم نمی‌کند که این شخص چه کسی است.

وی عنوان کرد:شهرداری که انتخاب می شود،باید فکر و ذهنش فقط معطوف به کار کردن در سطح شهر باشد و به عنوان یک شهروند ایذه‌ای از اعضای شورای شهر درخواست دارم که شهردار را نسبت به توانمندی‌ها انتخاب کنند و نباید هر شخصی به دنبال شهردار کردن رفقای خود باشد.

شهردار ایذه در حد شهرداران شهرهای اصفهان باشد

علیرضا یکی دیگر از شهروندان ایذه‌ای در همین زمینه به خبرنگار تسنیم می‌گوید: از اعضای شورای شهر استدعا دارم که شهر ایذه دیگر جای کارورزی نباشد و نباید به فکر آوردن کسانی باشند که توانایی اداره کردن امور شهری این شهر ندارند.

وی درباره انتخاب شهردار ایذه می‌گوید: شما نگاه کنید که شهرهای استان اصفهان از چه زیبایی برخوردار شده‌اند و چرا این موضوع برای این شهرها به خوبی انجام می‌گیرد، همه این پیشرفت‌های شهری به سبب شهرداران توانمند بوده است؛ اما متاسفانه در این سال‌های اخیر شهروندان شاهد پیشرفت امور شهری نبوده‌اند و این کاستی‌ها نیز به سبب نبود افراد توانمند در مدیریت امور شهری بوده است.

این شهروند ایذه‌ای بیان کرد: به عنوان یک شهروند ایذه‌‍ای از اعضای شورای شهر تقاضامند هستم،شهرداری انتخاب کنند که بتواند این کاستی‌های موجود در این چند سال اخیر را جبران کند و همانند شهرداران شهرهای اصفهان باشد.

انتهای خبر/ایذه پرس