به گزارش پایگاه خبری مردمی ایذه پرس؛ به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت ، جعفری اظهار داشت : مساجد روستایی بنیاد برکت معمولاً با سرمایه‌ گذاری یک هزار و ۲۵۰ میلیون ریالی ساخته می‌شود .
وی ادامه داد : عملیات ساخت مسجد روستای ده‌ثریا در شهرستان ایذه‌ خوزستان توسط اهالی روستا آغاز شده و بنیاد برکت قرار بود این مسجد را تکمیل کند و با توجه به اینکه بودجه‌ پیش بینی شده برای تکمیل این مسجد کافی نبود، مقرر شد ۵۰۰ میلیون ریال کمک فرد خیّر برای تکمیل این مسجد هزینه شود.
جانشین مدیرعامل بنیاد برکت گفت : فرد خیّر درخواست هزینه‌کرد مبلغ اهداییش در بخش راه‌سازی یا مسجدسازی را داشته و با هماهنگی وی، این مبلغ برای تکمیل مسجد روستای ده‌ثریا اختصاص یافته است.
وی اظهارکرد: به دلیل فعالیت‌های عام‌المنفعه‌ بنیاد برکت در مناطق محروم کشور، نظیر راه‌سازی، پل‌سازی، آب‌رسانی، برق‌رسانی، ساخت مسجد و مراکز فرهنگی – مذهبی، مدرسه‌سازی، ساخت مراکز بهداشت و درمان و …، پیش از این نیز این بنیاد در راستای محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌برخوردار کشور، درخواست‌های متعددی از خیّرین برای کمک و مشارکت در این طرح‌ها را داشته است.
این مقام مسئول همچنین اظهار کرد: این بنیاد تاکنون ۷۶ هزار و ۸۲۰ میلیارد ریال برای اجرای ۲۵ هزار و ۵۵ پروژه‌ در حوزه‌های محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم کشور سرمایه‌گذاری کرده است.
بنیاد برکت در راستای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در ۲۰ آذر ماه سال ۱۳۸۶ از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تأسیس شد تا به عنوان مجموعه‌ای برای توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و انجام امور عام‌‌المنفعه، در مناطق محروم و کمتر توسعه‌‌ یافته فعالیت کند.

انتهای خبر/ایرنا