به گزارش پایگاه خبری مردمی ایذه پرس؛ هوشنگ حاتمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس با بیان اینکه ورزش کشتی ایذه جزو قطب‌های برتر ایران است اظهار کرد: هم اکنون بیش از ۴۰۰ کشتی‌گیر سازمان یافته در این شهرستان مشغول فعالیت هستند؛ لذا نبود یک سالن اختصاصی کشتی احساس می‌شد.

وی افزود: تیم‌های ما به‌دلیل نبود سالن ورزشی مناسب در مسابقات لیگ با مشکل روبه‌رو هستند و خیل علاقه‌مندان به کشتی نمی‌توانند برای تماشای مسابقات به سالن بروند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ایذه تصریح کرد: زمینی به‌مساحت ۶ هزار متر مربع برای احداث این خانه کشتی در نظر گرفته شده که سه تشک و یک خوابگاه مجهز در آن تامین و احداث می‌شود و بخش زیادی از هزینه آن توسط یک نیوکار تامین می‌شود.

حاتمی بیان کرد: از محل اعتبارات عمرانی اداره کل ورزش و جوانان خوزستان نیز بودجه‌ای برای این سالن در نظر گرفته می‌شود و پیش‌بینی بهره‌برداری از این خانه کشتی پس از ۲ سال خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در رده بزرگسالان مهرداد مردانی و پیام بویری با قهرمانی در مسابقات انتخابی به عضویت تیم ملی کشتی فرنگی درآمدند و در رده سنی جوانان حسین اسدی و پویا دادمرزی تیم ملی کشتی فرنگی را در مسابقات جهانی همراهی می‌کنند و در رده‌های سنی نونهالان و نوجوانان نیز به ترتیب پنج و سه نفر عضو تیم ملی کشتی فرنگی هستند.

حاتمی با اشاره به افتخارآفرینی تیم سینا صنعت ایذه و حضور این تیم در لیگ برتر کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور گفت: سینا صنعت از مدیران و کادر فنی خوبی بهره می‌برد و امسال نیز هدفشان قهرمانی در لیگ و کسب سهمیه حضور در جام باشگاه‌های جهان است تا دومین قهرمانی خود را برای کشور به ارمغان آورد؛ به طور قطع با راه‌اندازی خانه کشتی ایذه، علاوه بر تشویق و تمرین علاقه‌مندان، می‌توانیم شاهد میزبانی مسابقات در ایذه باشیم.

انتهای خبر/فارس